خرید ویلا در ترکیه

کشور ترکیه در سال‌های اخیر پذیرای مهاجران زیادی از ایران و دیگر کشورها بوده است. روند رو به رشد سرمایه گذاری در ترکیه، باعث شده دولت این کشور قوانین جدیدی را در سال 2022 برای اخذ اقامت ترکیه وضع کند. خرید ملک در ترکیه می‌تواند یک راه حل ساده و آسان برای دریافت پاسپورت ترکیه باشد. خرید ویلا در ترکیه هم از جمله املاک محبوب مهاجران به شمار می‌رود. اما خرید ویلای ترکیه چه مزایایی دارد؟ ویلای ارزان در ترکیه با حدود چه قیمتی قابل خرید است؟ سرمایه گذاری در استانبول و دیگر شهرهای ترکیه چه ویژگی هایی دارد؟ برای فروش ویلا در ترکیه چه کارهایی باید انجام داد؟

مزایای خرید ویلا در ترکیه

خرید ویلای ترکیه به شما کمک می‌کند تا زندگی آرام‌تر و مرفه‌تری را برای خود بسازید. زندگی در خانه‌های لوکس ویلایی با زندگی در آپارتمان‌های کوچک کاملاً متفاوت است. داشتن باغ یا باغچه، استخر، امکانات وسیع پارک خودرو، جداسازی فضاهای عمومی و خصوصی درون و بیرون بنا و بسیاری از مزایای دیگر با زندگی در ویلا ترکیه امکان پذیر است. شما می‌توانید در محله‌های خلوت‌تر ترکیه ویلا بخرید. ساخت ویلا در ترکیه نیز با خرید زمین امکان پذیر است اما قوانین خاص خود را نیز دارد که باید رعایت کنید.

از دیگر مزایای خرید ویلا در ترکیه می‌توان به امکان دریافت اقامت ترکیه و دریافت پاسپورت ترکیه اشاره کرد. در صورتی که ویلای شما حداقل ۴۰۰ هزار دلار آمریکا ارزش داشته باشد می‌توانید بلافاصله برای خود و اعضای خانواده‌تان (به جز فرزندان بالای ۱۸ سال) درخواست اقامت و پاسپورت ترکیه کنید.

اما در صورت خرید ویلای ارزان در ترکیه با رعایت شرایط و ضوابط خاصی می‌توانید اقامت موقت ترکیه را برای یک سال دریافت کرده و هر بار آن را تمدید کنید.

دیدن عکس Villa در ترکیه، هر کسی را به سرمایه گذاری در استانبول یا شهرهای دیگر ترکیه از طریق خرید ملک ترغیب می‌کند. اما بهتر است قبل از هر کاری، تنها به دیدن عکس ویلای ترکیه بسنده نکرده و با مشاوران مطمئن صحبت کنید.

فروش ویلا در ترکیه

شما می‌توانید پس از خرید ویلا ترکیه در آن زندگی کنید یا آن را به شخص دیگری اجاره دهید. در صورتی که تنها دریافت شهروندی ترکیه برایتان اهمیت دارد، می‌توانید با خرید ویلا به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار آمریکا برای دریافت اقامت و پاسپورت درخواست دهید. پس از گذشت سه سال می‌توانید ویلای خریداری شده را برای فروش بگذارید. شهروندی ترکیه مادام العمر بوده و حتی پس از فروش ویلا و خروج سرمایه از ترکیه نیز تا آخر عمر شهروند ترکیه محسوب می‌شوید.

البته می‌توانید به جای خرید یک ویلا چند ویلای ارزان در ترکیه خریداری کرده و آن‌ها را اجاره دهید. این کار می‌تواند منبع کسب درآمد خوبی نیز برای شما باشد.